5. nedeľa - Návraty

Priznám sa, pôvodne mal byť blog o niečom inom, ale na káve v mediterrane (inak mega fasa sa sedí vonku + dečka + výhľad na kostol + kapučko a jančiláda ovocná ...hm fajne fajne ) mi majiteľka Baja ukázala túto fotku a bolo rozhodnuté. Nejako tam to krásne decko dostanem :-) . Tie kučery a na 3x, úsmev, líčka na kusnutie. Svetrík a cípy košielky len dotváraju rozkošný dojem a vyvolávajú úsmev na perách. A určite aj spomienky na detstvo. Hneď sa pri stole rozprúdila debata, kto má akú fotku z detstva (samozrejme divnú :-) ) a išlo to. Ja mám takú s tou umelohmotnou tortou, ja pri stromčeku s obhorenými sviečkmi, ježíííš a ja mám s autíčkom pod pazuchou a záplatami na kolenách a ulízanými vláskami na bok.

V dnešnej dobe „nastajlovaných guči, lujsovlorenou, či akože len HM-kových detských "autfitou“ asi smiešne, ale tak každá doba má to svoje čaro –haha. Budem si predstavovať, že moje fotky v štrikovaných kamaškách, čo kusali „jak oči“ sú čarovné :-) . Deti sú ale deti v každej dobe. A čo naše dieťa z fotky? Trošku vyrástlo zo svetríka, aj kučierky kamsi odišli (inak stále ma fascinuje to trojbodové rozoskupenie kučierok :-) ), líčka sú už lícami. Nezbedný pohľad ostal, aj úsmev a pridal sa svojský humor, chuť pracovať a tramtadadáááá... aj chuť variť vám. Dieťa menom Ruslan vám každý deň dráždi chuťové poháriky. A nielen počas a la carte, ale aj denného menu, lebo nerobí rozdiely. Lásku k práci a chuť variť dáva do každého jedla. Aj do vyprážaného syra napriklad :-) , ak treba. Ale pozóór ! Viete, že ten je povolený len cez obedové menu. Žiadne hranolky s kečupom ani syr ani bryndzové halušky a podobne. Všetky tieto „obedové lakocinky“ sú povolené len od 11.00 hod –do vypredania zásob . V mediterrane, ktorý o chvíľu pomalíčky získa iné meno, vyžarovanie aj výzor sa rozhodli nerobiť rozdiely. Nedávať cez obed rýchlokvaseného kuchárika, ktorý s prehadzovačkou, so špakom v ústach a rukou v bok obracia rezne v panvici a polosurové kladie na tanier a nejako nerieši, či sa to bude dať jesť alebo nie. Veď za 3,90 čo by ste chceli. Ruslan vám uvarí bez prehadzovačky a ruky v bok. Rezne urobí šťavnaté, prepečené a nerieši vašu cenu, ale chuť jedla. A cigu si dá až vonku pri káve „ po šichte“. Haha.

V mediterane vychytali dobrého kuchára, fajn chlapíka...ale čo iné mohlo z tohto dieťata s fajnými líčkami vyrásť, ak nie kuchár. Proste pozriete na fotku a vidíte to tam :-) . Ak chcete vidieť nielen Ruslana, ale aj dobré jedlo a hlavne ho ochutnať, ste srdečne vítaní. Na obedové menu počas pracovnéj behačky alebo večeru v kľudíku s la carte výberom. Nabudúce možno o jančiládach, alebo malej veľkej šéfke, no ktovie aká fotka sa zas vytiahne „na svetlo božie“ a FB :-) .

PS: Ruslan...poprosím si jedny mega úplatkové palacinky za tento blog ...hahaaaaa.
PS1: Možno kuchári s prehadzovačkou ani neexistuju. Asi mám len bujnú predstavivosť a pozerám veľa amerických filmov :-) ...aj keď pri dvoch deťoch nepamätám na nejaký film, čo som napsledy videla –haha...
PS2 : Naozaj je v tom mediterrane fajn a teším sa z blogov....ozaj koľko PS je vhodných pod blog, aby to nebolo trápne ? :-)